aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا
مهارت های خرید هوشمندانه

مهارت های خرید هوشمندانه

خرید کردن و پول خرج کردن در بسیاری از موارد کاری احساسی است. یک خرید خوب و ارزان برای ما یک بازی برد ـ برد است که از لحاظ احساسی می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد و خرید چیزی برای کسی که دوستش داریم، احساس خوبی به ما می‌دهد. حتی اگر از لحاظ اقتصادی توجیهی نداشته باشد. خرید کردن می‌تواند راه مطلوبی برای وقت‌گذرانی باشد. همیشه کالایی برای خرید وجود دارد ولی این‌که همیشه هوشمندانه خرید کنیم کار راحتی نیست! خرید هوشمندانه خرد و خلاقیت می‌خواهد.

Image

Zarebinخرید چه به صورت هوشمندانه و به چه به صورت ناخوادگاه انجام شود، بر روی وضعیت جیب مان و مدیریت کیف پولمان، تاثیر مستقیم دارد. هر چیزی که بخریم، از پول‌هایمان کم کرده‌ایم؛ پول‌هایی که می‌تواند تبدیل به سرمایه‌مان شود

sekkehپس بسیار مهم است که بتوانیم هنگام خرید کردن کاملاً آگاهانه عمل کنیم.

 

 

خرید کردن صرفا یک فعالیت اقتصادی نیست. خرید ذهن و روان خریدار را درگیر می‌کند. طوری که می‌توانیم بگوییم در بسیاری از موارد، خرید عملی کاملاً آگاهانه نیست و ضمیر ناخودآگاه هم در آن نقش دارد. برای همین است که بسیار پیش می‌آید که بیشتر از نیازمان خرید کنیم، به خرید اعتیاد پیدا کنیم یا برای بهتر شدن حال روحی‌مان چیزی بخریم. جنبۀ ذهنی و روانی خرید موجب شده که فروشندگان بتوانند روی خرید ما با عوامل نامحسوس به‌نفع خودشان تأثیر بگذارند و ما را مجبور به خریدهای بیشتر کنند.

خرید چه به صورت هوشمندانه و به چه به صورت ناخوادگاه انجام شود، بر روی وضعیت جیب مان و مدیریت کیف پولمان، تاثیر مستقیم دارد. هر چیزی که بخریم، از پول‌هایمان کم کرده‌ایم؛ پول‌هایی که می‌تواند تبدیل به سرمایه‌مان شود.

پس بسیار مهم است که بتوانیم هنگام خرید کردن کاملاً آگاهانه عمل کنیم، بدانیم به چه چیزهایی نیاز داریم، چه چیزهایی برایمان اولویت دارد و حواسمان باشد چقدر خرج می‌کنیم. مراقب باشیم ترفندهای فروشندگان ما را به تله نیندازد و دچار پشیمانی پس از خرید نشویم. یک خرید هوشمندانه بدون شک در برنامه‌ریزی مالی ما تاثیر قابل توجهی به جا خواهد گذاشت.

در این بخش چه می خوانیم؟

به علت ارتباط مستقیم موضوع خرید با وضعیت مالی‌مان و تاثیری که بر شرایط ما می‌تواند برجای بگذارد، در این بخش به آموزش های مربوط به خرید هوشمندانه می پردازیم.

در بخش خرید ما به شما می‌گوییم در پشت پرده هرخریدی چه می‌گذرد؟ ما برایتان از روان‌شناسی خرید می‌گوییم زیرا معتقدیم با اینکه مهم است بخش منطقی مغز خود را طوری تمرین دهیم تا بتوانیم پول‌مان را مدیریت کنیم، لازم است بدانیم چه محرک‌های احساسی ما را به سمت عادات خرید کردن سوق می‌دهند. فهمیدن اینکه چرا پول خرج می‌کنیم می‌تواند به ما کمک کند تا بهترین روش را برای تغییر این عادات پیدا کنیم. در این بخش اختلال‌های روانی مربوط به خرید را بررسی می‌کنیم،

با انواع مختلف خریداران آشنا می شویم و دربارۀ خریدهایی که تأثیر روانی بهتر و ماندگارتری دارند، صحبت می‌کنیم. بعد از آن، به تکنیک‌های خرید هوشمندانه می‌پردازیم تا بتوانیم عادات اشتباه خرید را تغییر ‌دهیم و در تله فروشندگان نیفتیم.

به طور کلی ما در آموزش‌های خودمان ما به بررسی جنبه‌های فرهنگی، اجتماعی و روانشناسانه‌ي خرید می‌پردازیم، و اینکه با چه تکنیک‌هایی می‌توانیم خرید موفق تر و به صرفه‌تر داشته باشیم.

برای آشنایی بیشتر با «مهارت‌های خرید هوشمندانه» ما مسیریادگیری زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

Image
Image
Image

دوست گرامی، برای عضویت در سایت علف خرس، شما می‌توانید با کمک لینک زیر برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کرده و ثبت نام کنید.
با ثبت نام در سایت شما می توانید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای، به نیمی از مطالب سایت به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

Image
Image

در صورتی که تمایل دارید از تمامی مطالب استفاده کنید، میتوانید با عضویت ویژه در سایت، با توجه به بازههای زمانی تعریف شده، به اندازه زمان مورد نیاز خود اعتبار بخرید و به کلیه پستها دسترسی داشته باشید.

عضویت ویژه

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲