aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا
مهارت‌های مالی برای زنان

آموزش مهارت‌های مالی برای زنان

زنان در مسیر زندگی مالی خود همواره با چالش ها و فرصت های زیادی روبرو بوده اند. چالش هایی که هیچ گاه به فرصت تبدیل نشده اند و فرصت های طلایی که همیشه از دست رفته‌اند. اگرچه زنان در طول تاریخ نقش‌های متفاوت و زیادی در خانواده و جامعه داشتند؛ اما به‌دلایل مختلف، این نقش‌ها نسبت به نقش‌هایی که مردان داشتند، کمتر تعیین‌کننده و تصمیم‌گیرنده بوده است و در نتیجه، زنان در سرنوشت خود، خانواده و جامعه‌شان کمتر از مردان تأثیرگذار بودند، در امور مالی کمتر دخالت می‌کردند و دربارۀ برخی از موضوعات اطلاعات کمتری داشتند.

Image

roadp

 

نابرابری اجتماعی، کلیشه و باور‌های غلط در زمینه توانمندسازی مالی زنان از یک‌سو و عدم اعتماد به‌نفس آن‌ها از سوی دیگر، مسیری را ایجاد کرده است که مردان همواره ایفاگر نقش اول بازی‌های مالی باشند

 

 

بعد از انقلاب صنعتی و مدرن شدن جوامع، این موضوع برای همگان روشن شد، که برای پیشرفت باید نقش‌ها را بین زنان و مردان به‌طور برابرتری تقسیم کند. با این وجود، تا امروز که در قرن 21 به‌سر می‌بریم، با این‌که زنان در علوم مختلف دانشمندان قابلی را به اجتماع معرفی کرده‌اند، شغل‌های حساسی را گرفته‌اند و در اقتصاد جوامع، نقش‌های پررنگ‌تری را بازی کرده‌اند، همچنان بسیاری از زنان از امور مالی چیز زیادی نمی‌دانند و گاهی حتی علاقه‌ای به آن ندارند.

نابرابری های اجتماعی، کلیشه‌ها و باور‌های غلط در زمینه توانمندسازی مالی زنان از یک سو و ناآگاهی و مهم‌تر از همه عدم خودباوری و اعتماد به نفس زنان در زمینه های مالی از سوی دیگر، همواره زنان را در مسیری قرار داده است که مردان ایفاگر نقش اول بازی‌های مالی باشند.

این مسئله موجب شده است که زنان از لحاظ مالی به دیگر اعضای خانواده متکی باشند و وضعیت مالی متفاوت و ضعیف‌تری را نسبت به مردان، تجربه کنند. گاهی به‌علت اعتمادبه‌نفس کم، کندتر از مردان در شغلشان پیشرفت کنند و حقوقی کمتر از آنچه سزاوارش هستند، دریافت کنند. همۀ این دلایل روشن می‌کند که تا چه حد برای زنان ضروری است که از امور مالی سردربیاورند، اعتمادبه‌نفسشان را بیشتر کنند و مهارت‌های بیشتری را بیاموزند. این در حالی است که خودآگاهی، خودباوری و در یک کلمه احساس موفقیت مالی در زنان به طور مستقیم می‌تواند در موفقیت مالی خانواده و کودکان تاثیر گذار باشد چرا که مادران آگاه امروز، فرزندان موفق و هوشمند فردا را تربیت خواهند کرد. درک صحیح از تفاوت‌های جنسیتی در امور مالی و شناخت توانمندی‌های مالی، پایه و اساس مدیریت دنیای مالی برای زنان تشکیل می‌دهد و در این صورت است که زنان می‌توانند رهبران زندگی خود باشند.

در این بخش چه می‌خوانیم؟

ما در موضوع سواد مالی زنان، ابتدا نگرش و رفتارهای مالی زنان به پول و مسائل مالی را که بررسی می‌کنیم. خواهیم دید چه تابوها و محدودیت‌هایی برای ورود زنان به عرصۀ مالی زندگی وجود دارد، تفاوت‌های دیدگاه زنان و مردان به مسائل مالی در چیست و آیا موفق‌تر بودن مردان در امور مالی به‌علت ویژگی‌های ذاتی آنان است یا جامعه موجب آن می‌شود و زمینه‌هایش را فراهم می‌کند. در ادامه، به موانع و محدودیت‌های زنان برای موفق شدن خواهیم پرداخت. موانعی که جامعه ایجاد می‌کند، مشکلاتی که زندگی به‌عنوان یک زن، با خود دارد و اشتباهاتی که خود زنان مرتکب می‌شوند.

بعد از آن، از استقلال مالی زنان و لزوم آن در زندگی امروزی خواهیم گفت. به تفصیل دربارۀ حلقه‌های گمشدۀ مهارت‌های مالی زنان سخن می‌گوییم و برای هرکدام می‌گوییم که باید چه کرد؛ درس‌هایی برای گرفتن موفقیت شغلی و دریافت حقوق بیشتر، عادات مالی که به موفقیت منجر می‌شوند و ارتباط موفق مالی با همسران. از موفقیت هم خواهیم گفت. از زنانی که به مشکلات غلبه کرده‌اند و توانسته‌اند سکان‌دار مالی زندگی‌شان باشند تا زنانی که هم‌دوش موفق‌ترین مردان، شغل‌های مهمی داشته و بنیان‌گذار بوده‌اند.

ما در این بخش می‌گوییم که زنان برای موفقیت باید برنامه‌ای عملی، هدفی از پیش تعیین شده و اراده ای محکم داشته باشند و برای تمامی این مراحل، راه‌هایی ساده و قابل اجرا را پیشنهاد می‌دهیم که می تواند در راه رسیدن به امنیت و استقلال مالی راهگشا باشد. تمام حرف ما در این آموزش‌ها این است: به دست گرفتن مسئولیت و کنترل وضعیت مالی‌ قدمی بزرگ به سوی قدرتمند بودن است.

برای آشنایی بیشتر با «آموزش‌ مهارت مالی زنان » ما مسیریادگیری زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

Image

تکنیک‌ها و دستورالعمل‌های موفقیت مالی زنان (راه‌های توانمند‌سازی)
چراهای آموزش سواد مالی به زنان

پیش‌نیازهای آموزش سواد مالی به زنان

استراتژی‌های توانمندسازی مالی (بخش اول)

استراتژی‌های توانمندسازی مالی (بخش دوم)

استراتژی‌های توانمندسازی مالی (بخش سوم)

استراتژی‌های توانمندسازی مالی (بخش چهارم)

جادوی استقلال مالی و زنان قدرتمند

امور مالی تافتۀ جدابافته نیستند، آن را مانند هر مهارت دیگری یاد بگیریم

دستورالعمل‌های مالی که هر زنی باید بداند

۱۰ عادت مالی زنان موفق + فایل صوتی

زنان باید برای ۱۰۰ سالگی برنامه‌ریزی کنند

زنان موفق در محیط شغلی خود چگونه رفتار می‌کنند؟

برای درخواست حقوق بیشتر مانند یک مرد فکر کنید، اما مانند او رفتار نکنید!

چرا زنان نسبت به مردان، در محیط کار خود رهبران بهتری هستند؟

۳ نکته‌ی مالی ساده و مهم برای زنان کارآفرین

چرا زنان برنامه‌ریزی مالی را به همسرانشان واگذار می‌کنند؟ (توصیه در مورد ارتباط مالی با همسران)

درآمد نابرابر و مشارکت در هزینه‌های زندگی

Image
Image
Image
Image
Image

دوست گرامی، برای عضویت در سایت علف خرس، شما می‌توانید با کمک لینک زیر برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کرده و ثبت نام کنید.
با ثبت نام در سایت شما می توانید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای، به نیمی از مطالب سایت به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

Image
Image

در صورتی که تمایل دارید از تمامی مطالب استفاده کنید، میتوانید با عضویت ویژه در سایت، با توجه به بازههای زمانی تعریف شده، به اندازه زمان مورد نیاز خود اعتبار بخرید و به کلیه پستها دسترسی داشته باشید.

عضویت ویژه

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲